BLISKIE NIEZNAJOME | film dokumentalny

miejsce Teatr Polski w Poznaniu
kiedy 26/11/2020    19:00
cena Wstęp wolny
artyści Reżyseria: Magda Mosiewicz

Film jest dokumentacją spaceru performatywnego „Ten spacer” i jednocześnie komentarzem do sytuacji kobiet we współczesnej Polsce.

Magda Mosiewicz – reżyserka-dokumentalistka i działaczka społeczna stworzy film dokumentalny, który będzie zapisem procesu pracy nad spacerem performatywnym Ten spacer i jednocześnie komentarzem do sytuacji kobiet we współczesnej Polsce.

 

Magdalena Mosiewicz

Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest reżyserką filmów i krótkich form dokumentalnych m.in. Ciągle wierzę (2014) o Ewie Hołuszko i Ustalenia, które zostały ustalone (2016) o teatrze Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, autorką wideo do spektakli Komuny Warszawa, Pawła Wodzińskiego, Barbary Wysockiej i Jakuba Skrzywanka; współrealizatorką spektakli kolektywnych m.in. Kantor DowntownMade in USA i autorką i współautorką sztuk Dreamland oraz Koniec przemocy (finał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej). Założycielka i pierwsza współprzewodnicząca Partii Zieloni, współorganizatorka inicjatyw na pograniczu sztuki, ekologii i aktywizmu miejskiego, m.in. festiwali Warszawa w Budowie (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Zielony Jazdów (Centrum Sztuki Współczesnej).

Obejrzyj:

 

 W filmie występują Piotr Armianovski, Hanna, Dmytro Levytskyi, Patryk Lichota, Vera Popova, Olga Strizhiniova, Ewa Szumska, Ala Uwarow

Reżyseria i zdjęcia Magda Mosiewicz

 Wywiady Agata Siwiak

Tłumaczenie na język ukraiński Liuba Ilnytska

Tłumaczenie na polski język migowy Marta Jaroń

Partnerzy