Koncert „SAME SUKI” (Nazwa zespołu związana jest z suką biłgorajską — staropolskim instrumentem smyczkowym)

miejsce Teatr Polski w Poznaniu
kiedy 26/05/2015    18:00
cena Wstęp wolny
artyści wokal: Magdalena Wieczorek-Duchiewicz suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce: Helena Matuszewska suka biłgorajska, fidel płocka, lira grecka: Marta Sołek wiolonczela: Justyna Meliszek bendir, cajon, instrumenty perkusyjne: Patrycja Napierała

Same Suki to kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym, co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki, z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury oraz z inspiracji muzyką źródeł i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska.

Same Suki wykorzystują w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak: suka biłgorajska, fidel płocka, cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki czy wiolonczela. W połączeniu z nietradycyjnym wokalem sięgającym m.in. po środki wyrazu charakterystyczne dla teatru, Same Suki opowiadają codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób. W 2013 ukazał się debiutancki krążek zespołu Niewierne.